Centra raksti - WWW.HUMAN.LV - Mazais smaida brīnums.
Latviski По русски English
Apmācības skolā
Par skolu
Atsauksmes
Bibliotēka
Kontakti


Cik Jums ir gadu?
Mazāk par 14
14-17
18-21
22-28
29-39
40-55
virs 55
 
(Nobalsot varat vienreiz dienā)
balsošanas rezultāti »


 
 


 

.

Andrejs Bašuns

"Mazais smaida brīnums."

Kāda mana paziņa uz ieteikumu dzīvē biežāk smaidīt pavēstīja, ka viņa jau neesot ķerta, lai staigātu un tāpat vien smaidītu, un ka viņai jau tā problēmu netrūkstot. Nu ko lai saka! Mūsu mazuļi, kuri spēj dienas laikā smaidīt vai iesmieties līdz trīssimt reizēm, nepavisam neizskatās muļķīgi vai nedabiski. Gluži otrādi – ja viņi pēkšņi to pārstātu darīt, mēs sāktu uztraukties: ar bērnu kaut kas nav labi, vai tik’ nebūs saslimis… Šajā ziņā lielākais vairums vecākās paaudzes cilvēku nepārprotami zaudē jaunākās paaudzes priekšā. Diemžēl pieaudzis cilvēks vidēji dienā pasmaida vien  5-10 reizes. Turklāt ieskaitot smīnēšanu un sarkastisku smieklus!

Ja paši jūtat, ka esat pieskaitāmi šādu «ļo-oti nopietnu cilvēku» kategorijai, vai arī ka tūliņ pat tajā nonāksiet, bet Jums to ne visai gribētos, pamēģiniet sākt ar ļoti vienkāršām darbībām, par kurām te izlasīsiet.

Pavērojiet sevi un savas izjūtas brīdī, kad Jūsu sejā parādās smaids, un it īpaši – kad Jūs smejaties. Jūs noteikti pamanīsiet ne vien to, ka uzlabojas noskaņojums, Jūs ievērosiet arī, ka Jūsos nav bailes, niknums, šaubas vai jebkādas negatīvas domas. Pamēģiniet, un jūs par to pārliecināsieties paši pēc savas pieredzes. Bet ir kāds obligāts nosacījums: smaidam vai smiekliem jābūt dabīgiem! Mūsu daba ir tā iekārtota, ka mēs vienkārši nespējam izjust bailes vai niknumu un vienlaikus vēl arī smieties. Vien no abiem neizdosies - vai nu nebūs baiļu, vai arī nespēsiet smieties.

Pavērojiet mazus bērnus. Viņiem visas problēmas, pārdzīvojumi, prieki sejiņās ierakstīti. Bērnam kādas nedienas gadījušās, lūpas savilktas – un asaras ir klāt. Bet ja par kaut ko sapriecājies – uzreiz smaids līdz ausīm, atskan skaļi smiekli. Bērni ir dabiski un vēl nav iemācījušies slēpt savas emocijas, kā to darām mēs. Tātad emocionālā stāvokļa saikne ar sejas izteiksmi viņu piemērā ir skaidri redzama.

Bet ja šī saikne automātiski darbojas vienā virzienā, tad kādēļ gan nepamēģināt to palaist uz pretējo pusi?! Sākt iedarboties uz mūsu emocijām, «strādājot» ar seju.

Mūsu sejā ir daudz mīmikas muskuļu, kuri saņem signālus no daudzajiem nervu galiem. Un atkarībā no šo signālu tipa muskuļi veido tādu vai citādu mūsu sejas izteiksmi – parādās aizvainojums, bēdas, prieks, vilšanās un tā tālāk. Un tagad mēs varam paši, veidojot to pašu smaidu, ar tā starpniecību sākt iedarboties uz šiem nervu galiem. Bet tie savukārt atgriezeniski iedarbosies uz mūsu psihes emocionālo stāvokli.

Ar eksperimentu palīdzību ir pierādīts: ka «uzvilksim» sarūgtināta cilvēka masku, pēc kāda laika noskaņojums sabojāsies. Un, pilnīgi pretēji, sliktais noskaņojums burtiski pēc pāris minūtēm jūtami uzlabosies, ja «uzvilksim» priecīga cilvēka masku.

Kāds labums no smaida spoguļa priekšā

Daudziem nenāktu par ļaunu pamanīties pāris reizes dienā uz trim minūtēm ar iztaisnotu mugurkaulu nostāties spoguļa priekšā un uzsmaidīt sev, liekot lietā pašu sirsnīgāko un laimīgāko smaidu! Jūs jautāsiet: «Un ko tas dos? Un kāpēc tieši ar taisnu muguru un vēl spogulī skatoties?»

Kad Jūs smaidāt, skatoties spogulī, Jūs šajā mirklī fiksējat pašu skaistāko un dabiskāko savas sejas izteiksmi, tai skaitā arī acu skaistāko izteiksmi. Un pēc tam ierastajā dzīvē būs viegli pie tās atgriezties – pie pašas skaistākās un dabiskākas sejas izteiksmes! Turklāt vērojot sevi spogulī, Jūs neļaujat savam prātam kaut kur «aizpeldēt» un aizmirst savu šā brīža galveno pienākumu – paša skaistākā smaida veidošanu un vērošnu!

Turklāt bez skaista smaida Jūs veidojat arī skaistu stāju, atbrīvojoties no sakumpuma, «problēmu smaguma saliektas» muguras. Skaista, tātad arī pareiza stāja, ne vien piešķir ārējo pievilcību, bet veicina arī organisma iekšēju atjaunošanos!

Smaida mirklī Jūs esat visharmoniskākais, visdabiskākais, Jūs esat atvērts pasaulei, tātad visas vitālās plūsmas, kas cirkulē organismā un baro to, aktivizējas. Savukārt taisnam un atbrīvotam mugurkaulam, kurš ir šo plūsmu galvenā «dzīvības artērija», ir daudz mazāk pretestības šīm plūsmām. Tas ļauj vitālajiem spēkiem pilnvērtīgi piekļūt visām iekšējiem orgāniem un sistēmām.

Tagad nedaudz pacietības, un burtiski pēc pāris minūtēm Jūs sāks pārņemt lielisks noskaņojums. Vēl kāda minūte šā stāvokļa nostiprināšanai - un Jūs esat gatavs risināt visus Jūsu priekšā izvirzītos uzdevumus. Vienīgi tagad vairs nevajadzēs katra nieka dēļ sodīties un lādēties, bet paveiksiet to ar iekšēju vieglumu un prieku.

Regulāri trenējoties, Jūs šo stāvokli atcerēsieties aizvien biežāk un būs viegli pie tā atgriezties. Tas ļaus Jums dzīvē būt daudz labvēlīgākiem un mierīgākiem. Un tas taču vēl ir labs piemērs visiem apkārtējiem!

Arī gultā noder smaids

Labprāt sniegšu vēl kādu padomu, kā palīdzēt sev, lai labs noskaņojums kļūtu par pastāvīgu ceļabiedru. No rīta, pirms piecelšanās no gultas, PASMAIDIET. Bet ne tikai ar lūpām, bet gan ar visu ķermeni! Pasmaidiet tā, lai iekšēji sajustu siltumu. Dežūrsmaids vai kāda neveikla smaida imitācija te nelīdzēs, jāsmaida patiesi un no tīras sirds!

Bet nu tomēr tā ir sanācis, ka esat piecēlies un atceraties, ka esat aizmirsis pasmaidīt, tad atpakaļ gultā līst tomēr nevajadzētu. Pasmaidiet tur, kur esat to atcerējies. Un lai neaizmirstu pasmaidīt, nolieciet gultas priekšā kādu atgādinājumu - kādu frāzi vai smieklīgu zīmējumu. Burtiski pēc dažām dienām šī procedūra kļūs par normu, un nekāds atgādinājums vairs nebūs vajadzīgs.

Būtu lieliski, ja reizē ar smaidu Jūs neaizmirstu iekšēji no sirds pateikties savai dzīvei par to, ka tā dāvājusi Jums vēl vienu dienu. Pateikties par kārtējo sniegto iespēju kļūt kaut kādā ziņā labākam, cilvēcīgākam, kaut ko jaunu izprast, uzzināt, kādam palīdzēt, izdarīt kādu labu darbu! Pateikties par vēl vienu iespēju vairāk iepazīt savu dzīvi, sadraudzēties ar to.

Pateicieties un pasmaidiet. Un otrā smaida laikā neaizmirstiet novēlēt visam dzīvajam uz zemes laimi, prieku, mīlestību un veselību. Ja smaida ārējā forma tiks piepildīta ar šādu iekšējo saturu, tad tā kvalitāte daudzkārt pastiprināsies!

Noslēgumā

Šajā rakstā mēs pieskārāmies tikai pašai sākotnējai daļai par tēmu, kā smaids un smiekli iedarbojas un mūsu noskaņojumu un iekšējo stāvokli. Protams, pastāv daudz interesantākas un dziļākas iedarbības metodes, piemēram, «smieklu terapija», kur tikai viens smieklu seanss var ilgt pusotru stundu pēc kārtas! Bet nesagatavots un neapmācīts cilvēks šādu iedarbību vienkārši neizturēs. Tādēļ bez pašiem smiekliem smieklu terapijā noteikti jāapgūst fizisko (no jogas vingrojumiem) un noteiktu elpošanas vingrinājumu komplekss, prāta nomierināšanas elementi, dziļa relaksācija un daudz kas cits, kas kopumā sagatavo organismu spēcīgai attīrīšanai no uzkrātā stresa, toksīniem un sārņiem. Toties attiecīgi arī gūtais rezultāts būs nesalīdzināmi augstāks.
Starp citu, par smieklu terapiju mēs vēl parunāsim sīkāk. Bet pagaidām, regulāri izpildot visus augšminētos ieteikumus, Jūs jau ļoti drīz pamanīsiet pozitīvas pārmaiņas, kādas ar Jums norisināsies.
Atpakaļ · Nākošā · Iepriekšējā
   
  

Top.LV

 

 

 
Copyright © 2002-2024 Международный центр Путь человека.
Copyright © 2024 K.K.Kukurs