Centra raksti - WWW.HUMAN.LV - Kundalini čūskas noslēpums.
Latviski По русски English
Apmācības skolā
Par skolu
Atsauksmes
Bibliotēka
Kontakti


Cik Jums ir gadu?
Mazāk par 14
14-17
18-21
22-28
29-39
40-55
virs 55
 
(Nobalsot varat vienreiz dienā)
balsošanas rezultāti »


 
 


 

.
Žurnāls «Mistērija». 1998.
Renārs Praņevskis, Alberts Eiduss

"Kundalini čūskas noslēpums."

Vīnes Bioloģiski-atgriezenisko procesu (BAP) institūtā ir izdevies tehniski izmērīt tā saucamo kundalini enerģiju, kura apvij cilvēka mugurkaulu un kā čūska paceļas no mugurkaula pamatnes līdz galvas smadzenēm. Mugurkauls ir svarīgākais enerģētiskais kanāls pa kuru plūst šie dzīvības spēki un piepilda visu organismu līdzīgi kā dzīves sulas plūst pa koka stumbru un baro tā zarus un lapas. Informācija par šo enerģiju meklējama jebkurā literatūrā par Jogu, kā arī Hinduisma, Budisma, Daoisma, Sikhisma, Sintoisma un daudzu citu reliģiju garīgajās mācībās.

BAP institūtā zinātniekiem ir izdevies izsekot enerģijas plūsmai, kas savieno cilvēka mugurkaula pamatni ar galvas smadzenēm. Enerģija novērojama smalku energopoteniciālu veidā, kurus rada muguras un galvas smadzenes. Institūta zinātnieku pētījumi apliecina šīs enerģijas plūsmas kvalitātes saikni ar cilvēka veselības stāvokli. Veselam cilvēkam šie energopotenciāli atrodas līdzsvarā, bet ja līdzsvars izjūk – rodas slimība. Jo nopietnāki traucējumi – jo nopietnāka slimība. Mugurkaulu var nosacīti sadalīt vairākos segmentos, kuru stāvoklis nosaka atbilstošo orgānu sistēmu darbību. Izlīdzinot kundalini potenciālus iespējams ārstēt vairumu slimību.

Rodas jautājums – kā to izdarīt?

Teorētiski iespējams izveidot aparatūru, kas mākslīgi līdzsvarotu šos potenciālus. Tomēr, lai nodrošinātu tādas aparatūras efektīvu darbību ir jāņem vērā daudzi mainīgi faktori – cilvēka dzīves ritms, ieradumi, slimības īpatnības, klimats, sociāla vide un daudz citi nosacījumi no kuriem atkarīgs kundalini potenciāls. Turklāt, lai uzturētu kundalini līdzsvarā, šī aparatūra slimniekam būtu jānēsā līdzi, jo no rīta, pa dienu un vakarā potenciālu līmenis ir atšķirīgs. Visi šie sarežģījumi padara praktiski neiespējamu universāla kundalini izlīdzinātāja izveidi. Zinātne joprojām zin ļoti maz par kundalini enerģijas īpatnībām. Zināms ka tā ir ļoti smalka un mainīga enerģija.

Viskrāšņākie apraksti par kundalini un čakru mehānismiem meklējami Hinduisma reliģijas vēsturē. Indieši pamatā runā par trīs enerģētiskajiem kanāliem, kas apvij cilvēka mugurkaulu. Pa tiem plūst enerģētiskas plūsmas, kas savijās savā starpā un cieši piekļaujas mugurkaulam – vijums pēc vijuma. Katrai plūsmai ir sava nozīme un atbilstošā smalkā emanāciju krāsa. No pirmās ir atkarīgs fiziskā ķermeņa stāvoklis, otrā atbild par nervu sistēmu, psihi un prātu, bet trešā ir vitālās enerģijas plūsma, kas piepilda ar dzīvības spēkiem pirmās divas un pašu galveno – ceturto enerģētisko kanālu, kurš literatūrā tiek minēts reti vai netiešā formā. Tas ir vertikālais kanāls, kuram apkārt vijas pārējās plūsmas. Pa to plūst apziņas enerģija, kas atbild par cilvēka garīgo attīstību. Simboliski šīs enerģijas tiek attēlotās kā čūskas. Ja tās atmodina, tad cilvēks var neierobežoti izmantot savu spēju potenciālu.

Līdzās kundalini aprakstiem tiek minētas arī daudzas metodikas kā izlīdzināt un pilnveidot šīs enerģētiskās plūsmas, kā maksimāli attīrīt un pavērt kanālu pa kuru tās plūst. Jo vairāk kvalitatīvas enerģijas spēj vadīt šis kanāls, jo augstāka ir cilvēka dzīves kvalitāte. Dzīves kvalitāti raksturo cilvēka veselība, darbaspējas, intelekts, attiecības ar apkārtējiem, dzīvesprieks un daudzi citi faktori, kas galu galā nosaka vai cilvēks ir apmierināts ar savu dzīvi – vai nav, vai viņš ir laimīgs – vai nē.

Metodikas kā pilnveidot kundalini enerģijas ir saglabātas daudzās kultūrās tūkstošiem gadu, jo tās ļauj sasniegt vērtības pēc kurām cilvēki ir tiekušies vienmēr. Taču Eiropā šādas zināšanas un tradīcijas ir saglabājušās diezgan vāji, tāpēc bieži rodas iespaids, ka atbilstošas praktiskās metodikas ir tikai Austrumos. Patiesībā šādas zināšanas un atbilstošas praktiskās nodarbības ir pastāvējušas visās zemeslodes vietās. Tās tikai ir tikušas dažādi pasniegtas, atbilstoši laikam, dažādu reģionu attīstības līmenim, mentalitātei, dzīvesveidam, kultūrai un tradīcijām.

Rietumu sabiedrība ir adoptējusi un izmanto apmēram 100 dažādus Jogas vingrojumus. Tā ir neliela daļa no visiem Jogas vingrojumiem – kopā to ir ap 1000. Tie ir visdažādākie fiziskie un elpošanas vingrojumi, kuri vairumā ir paredzēti kundalini čūskas «pamodināšanai» (lieto arī jēdzienu – čakru mehānisma iedarbināšana). Līdzās fiziskajiem vingrojumiem pastāv dažādas relaksācijas, koncentrācijas un vizualizācijas metodes, kuras sagatavo cilvēku tālākajām mācībām. Pašas svarīgākās ir praktiskās nodarbības, kas ir tieši vērstas uz cilvēka apziņas attīstīšanu, kuras palīdz mainīt attieksmi pret dzīvi un apkārtējo pasauli. Tā ir meditācija un tai sekojošie citi garīgās prakses elementi.

Mūsu sabiedrībai ir pieejama literatūra, kas ļoti labi apraksta dažādas Jogu metodikas. Tomēr nopietnām nodarbībām nepieciešams pasniedzējs ar pieredzi, kurš var pasargāt no nopietnām kļūdām. To var salīdzināt ar autovadītāju vai aviopilotu apmācību – bez instruktora mācīties ir grūti un pat bīstami. Tāpēc arī visur tiek minēts, ka šādas zināšanas tiek nodotas tikai mutvārdos no skolotāja skolniekam, caur personisko pieredzi. Bez tam mehānisks vingrinājumu izpildījums dod nelielu efektu, jo svarīgs ir iekšējais stāvoklis, kurā cilvēks nodarbojas. Ļoti svarīgs faktors ir arī attieksme pret nodarbībām un vēlēšanās sākt pasaules izpratni tieši no sevis.

Dažus praktiskus vingrojumus var pamēģināt ikviens. Plašāku informāciju par praktiskajām nodarbībām ir iespējams saņemt «Cilvēka garīgās pilnveidošanās centrā».
 
 
Atpakaļ · Iepriekšējā
   
  

Top.LV

 

 

 
Copyright © 2002-2023 Международный центр Путь человека.
Copyright © 2023 K.K.Kukurs