Plašāk par smiekliem un smieklu terapiju
Latviski По русски English
Apmācības skolā
Par skolu
Atsauksmes
Bibliotēka
Kontakti


Cik Jums ir gadu?
Mazāk par 14
14-17
18-21
22-28
29-39
40-55
virs 55
 
(Nobalsot varat vienreiz dienā)
balsošanas rezultāti »


 
 


 

.
 
Plašāk par smiekliem un smieklu terapiju
 
 
 
 
   
    Lielākoties cilvēka problēmas ir saistītas ar dažādām iekšējām spīlēm un sasprindzinājumu. Tie praktiski ir visos organisma līmeņos no fizioloģijas līdz prātam un nervu sistēmai. Šo „bagāžu” mēs uzkrājam visas savas dzīves garumā.
   Šie sasprindzinājumi, par kuru esamību cilvēki pat nenojauš, ir kā šķēršļi dabiskai dzīvības enerģiju cirkulācijai.  Bet, savukārt, lai cilvēks būtu vesels un laimīgs, viņam ir brīvi jālaiž cauri noteikts enerģijas daudzums un kvalitāte. Pārsvarā tas nenotiek un tas negatīvi atsaucas uz veselību un visiem viņa dzīves aspektiem.
    Kā sekas šīm iekšējām spīlēm ir dažāda rakstura sāpes, slimības, nervu un psihiskās spriedzes un noraušanās, dažādi kompleksi, bailes. Tas viss kopumā cilvēkam neļauj justies dabiskam, vairāk izmantot savu radošo potenciālu, būt aktīvam un dzīvespriecīgam.
 
    Viena no visefektīvākajām metodēm, lai tiktu ar to visu galā, ir smiekli! Lielu daļu no iekšējām spīlēm un sasprindzinājuma var noņemt ar smieklu terapiju un noteiktiem jogas vingrojumiem.
   Mūsu organisma dabas spēki strādā visoptimālāk tajos brīžos, kad mēs esam dabiski, kad nepakļaujamies kaut kādiem uzvedības stereotipiem un neatrodamies kaut kādu nosacītību rāmjos, kad intelekts netraucē dzīvības enerģijas brīvai cirkulācijai.
 
   Ir vispār zināms, ka smiekli un labs noskaņojums ļoti atveseļojoši iedarbojas uz cilvēku. Kā reiz smieklu terapija, ar savu komplekso iedarbību, ir ātrāks un iedarbīgāks līdzeklis iekšējo sasprindzinājumu noņemšanai, un cilvēka visa organisma harmoniskai darbībai. Bet, smieklu terapijā, lai iegūtu maksimālo efektu, nepieciešama prasmīga un dozēta smieklu pielietošana.
 
   „Smiekliem piemīt meditatīvs un dziedinošs spēks. Tas, nenoliedzami, maina visu jūsu ķīmiju, maina prātu – jūs kļūstat saprātīgāks. Guļošās jūsu prāta daļas pēkšņi atmostas. Smiekli aizsniedz pašas apslēptākās prāta un sirds daļas. Tas padara jūs dzīvīgākus un starojošākus, atvērtus jaunradei”.    / Ošo /
 
    Smieklu terapija - tie nav tikai smiekli. Tā ir vesela programma, kas ietver sevī:
- statiskus un dinamiskus vingrojumus, kas balstīti uz jogas vingrošanu un virzīti uz mugurkaula izstrādi, sasprindzinājumu noņemšanu visos līmeņos;
- elpošanas vingrojumus nervu sistēmas un psihes stabilizēšanai;
- dziļas atbrīvošanās stāvokļu, iekšējā klusuma un miera apgūšanu, kā arī Apziņas pilnveidošanas sākotnējo elementu apgūšanu;
  
   Viss kopumā noved pie organisma atjaunošanās, atveseļošanās.
  Īpaši piemeklētie elpošanas un fiziskie vingrojumi dod dziļu atpūtu un atbrīvošanos, kas ļauj attīrīties nervu sistēmai un psihei. Bet, mijot smieklus ar relaksāciju, tiek dota iespēja pakāpeniski palielināt smieklu slodzi un, ar katru nodarbību, vairāk attīrīt un stiprināt organismu.
 
   Smiekli ir pilnīgi dabiski, tātad nekaitīgi. Tam nav nekādu negatīvu blakus parādību. Smiekli pagriež cilvēku uz pozitīvu dzīves uztveri. Pazūd bailes, pārdzīvojumi, uztraukums. Atveseļošanās un atjaunošanās notiek bez zālēm.
 
    Nodarbību laikā notiek organisma pašregulācijas mehānisma atjaunošanās, tas nozīmē, ka pati Daba sāk atjaunināt un atveseļot.
 
     Pasaules pieredzē praksē (ASV, Eiropā, Japānā), kur tiek izmantota smieklu terapija, pašas lielākās grūtības, ar kurām saskaras instruktori, ir- kā palīdzēt cilvēkiem sākt smieties. Kā palīglīdzekļi tiek izmantotas videokasetes ar smieklīgu saturu, audioieraksti vai pat populāru satīriķu un komiķu uzstāšanās, atbilstoša vide, dekorācijas, apģērbs utt.
     Un kas tad, ja kāds no komiķiem cilvēkam nepatīk? Ja visas anekdotes viņš jau ir dzirdējis vairakkārt? Un, ja viņam ir slikts noskaņojums un smiekli kasetē viņu vienkārši kaitina? Nekutināt taču viņu?!
     Pieredze rāda, ka būt vienlīdz pieņemamam visiem, uzreiz neizdodas, pat arī vairumam ne. Šajā gadījumā nopietnu rezultātu no tādas smieklu terapijas sagaidīt protams, ka nevar.
 
      Bet kā visu cilvēka organismu novest līdz tam, lai tas nomierinās un apklust, un no šī dziļuma palaist smieklu enerģiju- to ne komiķi, ne mediķi nezin. Pie kam tāda „dziļo” smieklu efektivitāte ir krietni augstāka. Tādi smiekli palīdz iztīrīt no organisma pašus dziļākos, iesakņojušos stresus, piekļūt pašām smalkākajām psihiskajām spailēm un sasprindzinājumiem, un noņemt tos.
      Kā iekļūt tanī stāvoklī, kurā iespējama pilnīga visa organisma norimšana? Kā panākt, lai atbrīvojas un nomierinās ne tikai mūsu fiziskais ķermenis, bet arī prāts, psihe un nervu sistēma?
     Tā ir maza Cilvēka pilnveidošanās praktisko zināšanu daļa, kuras māca „Cilvēka garīgās pilnveidošanās centrā”. Apzinātu iekļūšanu dziļā, visa ķermeņa atbrīvošanās stāvoklī, iekšējam klusumam un mieram, mēs apmācam kursos 7 dienu laikā.
 
     Smieklu „palaišana” notiek ar smieklu iekšējo impulsu, kurš nāk caur kursa instruktoriem. Ārēji tas izpaužas tikai ar to, ka atskan komanda; „SMIEKLI!”. Instruktoru pieredze ģenerēt un izlaist caur sevi šo smieklu impulsu, tiek iegūta regulāri nodarbojoties ar Garīgo praksi.
    Cilvēka organisms, nolaižoties norimšanas un nomierināšanās dziļumā, automātiski sāk attīrīties. Tas notiek, aktivizējoties Dabas spēkiem.
     Tas ļauj dabiskā veidā iztīrīt no organisma iesakņojušos stresus un noņemt stiprus psihiskos sasprindzinājumus, kas traucē cilvēkam normāli dzīvot.
 
    Medicīniskos pētījumos ir noskaidrots, ka galvas smadzeņu garozā atsevišķi apgabali, kuru darbība atbild par cilvēka vispārējo fizisko veselību un pozitīvu dzīves uztveri. Šo zonu stimulācija palīdz izdziedēt daudzas slimības. Bet, attiecīgu medicīnisko preparātu, kuri stimulētu šo zonu darbību, šobrīd vēl nav. Vienīgais tāds preparāts ir kokaīns. Bet diemžēl tā iedarbība ir ļoti īslaicīga, bez tam tas izraisa daudzas blakus parādības, negatīvu iedarbību un narkotisko atkarību.
    Ideāls, nemedikamentozs līdzeklis, kas stimulē šīs galvas smadzeņu garozas zonas, ir- smiekli!
 
     Katrs cilvēks prot smieties. Tikai bieži un dažādu iemeslu dēļ apspiež sevī šo spēju.
    Smieklu terapijas nodarbībās ļaudis mācās maksimāli atvērties smiekliem, tiem uzticēties kā labam, uzticamam draugam.
   Mūsu smieklu terapijas īpatnība ir tāda, ka smieklu „palaišanai” nav nepieciešams ārējais kairinātājs, kas obligāti tiek izmantots tāda veida treningos un, kā jau runājām, ne viesiem tas ir vienlīdz pieņemams.
   Smiekli programmā tiek izmantoti ne tikai pašu smieklu dēļ un labam noskaņojumam. Viena no daudzām tā funkcijām ir- cilvēka organisma sagatavošana vēl efektīvākai iedarbībai uz viņu caur elpošanas, fiziskajiem un prāta vingrojumiem.
     Smieklu terapijas uzdevums - noņemt uzkrājušās spīles un sasprindzinājumus intelekta, nervu sistēmas, fizioloģijas, gludās muskulatūras līmenī, kas tad arī noved pie slimībām un organisma novecošanas. Trenējoties, cilvēks varēs izturēt vēl lielākas slodzes. Prāts, psihe,  nervu sistēma, fizioloģija, attīroties, kļūst stabilāka un stiprāka. Līdz ar to - cilvēka dzīvē viss kļūst vienkāršāks, vieglāks un gaišāks.
 
      Smieklu terapijas kompleksā ietekme ļauj atbrīvot lielu daudzumu dzīvības enerģijas, kura agrāk izniekojās, uzturot tos pašus iekšējos, nevajadzīgos sasprindzinājumus.
      Tālāk jau pati daba šo izbrīvēto enerģiju novirza nepieciešamajā gultnē - visa organisma atjaunināšanai un atveseļošanai.
      Mēs jau ne vienu vien gadu sekojam līdzi saviem kursantiem un iegūstam tam visam nemainīgu apstiprinājumu!
   
  

Top.LV

 

 

 
Copyright © 2002-2024 Международный центр Путь человека.
Copyright © 2024 K.K.Kukurs